• Bez konzervantů
  • /
  • umělých barviv
  • /
  • umělých sladidel
  • /
  • glutamátu
Objednávejte zde

Vítejte na webu projektu CEFF - Potraviny a doplňky stravy bez zbytečné chemie

Žijeme v době globalizace, na trhu jsou desítky českých i zahraničních produktů, které vypadají velmi podobně, nazývají se skoro stejně, a my se musíme rychle rozhodnout, který koupíme. Naštěstí je nás stále více, koho zajímá nejenom cena, ale především složení potravin či doplňků stravy a jejich dopad na naše zdraví. Složení potravin či doplňků stravy je pro nás kupující často matoucí, přídatné látky (éčka) výrobci mohou uvádět různým způsobem - číselným kódem nebo termínem, který má třeba hned dva další názvy, které si nepamatujeme. Většina Éček jsou neškodné látky, vitamíny nebo látky přírodního charakteru působící blahodárně na náš organismus.  Uvědomme si však, že nadměrné množství éček v potravině může znamenat nižší kvalitu dané potraviny. Proto by bylo vhodné vybrat obdobnou potravinu s vyšší jakostí. Projekt CEFF Vás prostřednictvím loga ujistí, že daná potravina neobsahuje konzervanty, umělá sladidla, barviva a glutamáty. Logo CEFF - Bez zbytečné chemie, najdete na předních obalech těch potravin a potravinových doplňků, které uvedené přídatné látky neobsahují.

CEFF - nezáviský projekt zaměřený na diskutované kategorie Éček, Vám poskytuje:

 

Garanci

že označený produkt logem CEFF - Bez zbytečné chemie neobsahuje spotřebiteli nejvíce sledovaná Éčka, tedy konzervanty, umělá barviva, sladidla a glutamáty.

Informaci a jistotu

že kupujete potravinu s nižším podílem chemie než obdobné konkurenční výrobky.

Snadnou orientaci

mezi širokou nabídkou výrobků, aniž byste museli číst jejich detailní složení.

Jasná a nemanipulovatelná pravidla

Jasná a nemanipulovatelná pravidla pro získání loga. Kategorizace Éček do skupin konzervanty, umělá sladidla a umělá barviva vychází z české legislativy a evropských norem.